FAQ

CZYM JEST KRYZYS PSYCHICZNY ?

Kryzys psychiczny to moment, kiedy czujesz, że problemy Cię przerastają, czujesz, że więcej już nie udźwigniesz. Jego powodem może być także śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, ale także życie w ciągłym stresie. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić do depresji. Czasem załamaniu nerwowemu towarzyszą myśli samobójcze.  W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY CENTRUM WSPARCIA ?

Wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, rozmowy, porady, wsparcia psychologicznego lub rozmowy z psychiatrą. Ponad to pod numerem Centrum Wsparcia można umówić się na rozmowę z prawnikiem lub pracownikiem socjalnym, jeśli istnieje taka potrzeba.

WYDAJE MI SIĘ, ŻE MÓJ BLISKI POTRZEBUJE POMOCY, MA ZAŁAMANIE NERWOWE. CO MOGĘ ZROBIĆ ?

Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Nasi specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą albo gdzie w danym regionie szukać pomocy.

GDZIE ZNAJDĘ INFORMACJE NA TEMAT DYŻURÓW POSZCZEGÓLNYCH SPECJALISTÓW ?

Informacja o dyżurach znajduje się TUTAJ

CZYM JEST BAZA PLACÓWEK POMOCOWYCH DOSTĘPNA NA STRONIE WWW.CENTRUMWSPARCIA.PL ?

Jest to lista ośrodków, w których osoby będące w kryzysie psychicznym jak i ich bliscy, znajdą informacje na temat miejsc w ich regionie świadczących specjalistyczną pomoc.